ACTIVE LEARN

Dört temel beceriden biri olan, ‘’okuduğunu anlama’’ dilbilgisi ve yapısını anlamada, sözcük kavramada, ifade ve kelimelerin telaffuzlarını öğrenmede oldukça etkili bir alanıdır. Active Learn Programı, öğrencilere dijital ortamda İngilizce kitap okuma alışkanlığı sunan, öğrencilerin bu dijital platformda başarı grafiğinin takip edildiği, keyifli ve kolay bir çalışma ortamıdır. Bu online platform, internet üzerinden kullanılan çevrimiçi okuma, İngilizce matematik ve İngilizce fen programıdır.

  • Bu programı kullanmak için ilk olarak, internet bağlantısının olduğu bir bilgisayar veya tableti kullanabilirsiniz.

  • İkinci olarak, öğrencilere verilen ‘’okul kodu’’ ‘’kullanıcı adı’’ ve ‘’şifre’’ bilgilerine ihtiyacınız vardır.

  • www.ankarabireykoleji.com web sitesinden Active Learn butonuna tıklayarak sisteme geçiş yapabilirsiniz. Şifre bilgilerini sağ tarafta yer alan kısımlara doldurunuz, ve log in tuşuna basarak sisteme giriş yapınız.

          Karşınıza çıkan sayfa sizin sayfanızdır. Burada yer alan MY STUFF kısmından öğretmenin gönderdiği online kitapları ve farklı disiplinlerdeki çalışmaları bulabilirsiniz. MY LIBRARY bölümünden daha önce okuduğunuz kitapları görebilir, tekrar okuyabilirsiniz. Siz kitap okudukça Active Learn size ödül vermektedir. Ne kadar çok kitap okursanız o kadar çok ödül kazanırsınız. MY REWARDS kısmından ödüllerinizi takip edebilir ve farklı aktivitelerde bulunabilirsiniz.

BUG CLUB: İçeriğinde çok sayıda çevrim içi hikâye kitabı bulunan. İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz için her seviye ve yaş grubuna uygun, eğlenceli aktivitelerle yeni nesil öğrenme becerilerini geliştiren bir programdır. Bir sınıfta her öğrenciye özel kitap atama özelliği ile hem kitapları okuma, hem kitap içindeki alıştırmaları çözme, öğrencilerin dil algılarını geliştirmektedir. Bir öğrencinin okuduğu tüm kitaplar ve yaptığı tüm aktiviteler raporlanmaktadır.

RAPID: İçeriğinde öğrencilerin yaş ve seviye gruplarına uygun, gerçek yaşamdan örneklendirilmiş hikâye kitabı bulunan platformdur. İngilizce tiyatro metinleri ve role playing (canlandırma) aktiviteleri ağırlıklıdır. Sesli anlatım ve ses kaydedici özelliğe sahiptir.

WORD SMITH: CLIL adı verilen, içeriğinde doğal yaşamdan videoların bulunduğu, video tabanlı hikaye kitabı serisidir.

ABACUS: Öğrencilerimize İngilizce derslerinde kullandıkları sayısal becerilerin gelişmesine olanak sağlayan İngilizce matematik programıdır.

SIENCE BUG: İngilizce derslerimizde öğrencilerimizin bilimsel ve fen becerilerinin gelişmesine katkı sağlayan İngilizce Fen programıdır.

Active Learn Yardım Videosu

Neredeyiz

Mustafa Kemal Mah. 2139 Sokak No:8

Çankaya/ANKARA

Bizi Arayın

03122198281

Bize Yazın