Öğrencilerimizin öğrenmeye ve araştırmaya meraklarını arttıracak, deneyler, gözlemler, geziler ve proje çalışmaları yapılmaktadır. Fen ve doğa etkinliklerinde amacımız öğrencilerin yaşayarak, deneyerek, keşfederek ve gözlem yaparak öğrenmelerine olanak sağlamaktır.

Matematik Çalışmaları

Anaokulunun amacı, öğrenmeye ilgi uyandırmaktır. Anaokulu, çocuğa bilgi aktarmaktan çok, çocuğun içinde var olan yeteneklerinin serpilip gelişmesine yardımcı olur. Çocuk, anaokulunda en iyi oyun ortamını bulur, işbirliğini geliştirir, yaşıtlarıyla iletişime girer. Anaokulu çocuğa, kendi hakkını korurken, paylaşmayı ve başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi öğrenme fırsatını verir.


BİREY ANAOKULU ile çocuklarımız uzman eğitimcilerin gözetiminde  yaşıtlarıyla birlikte bireysel yeteneklerini keşfederek geliştirecek ve hızlı bir zeka gelişimi ile verimli bir ilköğretime hazırlık dönemi geçireceklerdir.

Mutlu Çocuklar

Uzman eğitimcilerin gözetiminde  yaşıtlarıyla birlikte bireysel yeteneklerini keşfederek geliştirecek ve hızlı bir zeka gelişimi ile verimli bir ilköğretime hazırlık dönemi geçireceklerdir.

Sağlıklı Beslenme

Kaliteli bir yaşam ve başarı için  diyetisyen kontrolünde hazırlanan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı

Güvenli Ortamlar

Bağımsız girişe ve bağımsız açık ve kapalı oyun alanlarına sahip olan BİREY ANAOKULU, yüksek güvenlik standartları ve hijyenik ortamlarda minik bireylere kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

Çocukların sürece aktif katılımını, oyunlarla ve tüm duyularını kullanarak "Yaparak - Yaşayarak, projeler üreterek öğrenmelerini ve "Aile katılımını" öngörür. Eğitim programının amacı, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek, temel becerileri kazandırmak, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, öz denetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusunu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir.

 

Programda yer alan etkinlikler, çocukların gelişim düzeyi, yaşları ve bilgilerine göre düzenlenirken, becerilerini geliştirici fırsatlar verilmektedir. Proje çalışmaları ile öğrenme ve araştırmaya ilgi duyacakları, neden-sonuç ilişkileri kurabilecekleri ortamlar oluşturulmaktadır.

Tüm programda aktif olarak katılabilecekleri bir öğrenme, oyun ortamı sağlayarak ilgi, yaşantı ve beceri kazandırmak, estetik zevkleriyle çevreye duyarlılığı, insanlar arası ilişkilerde problem çözümüne yönelik davranışları kazanmalarına imkan sağlanmaktadır. Bireysel veli görüşmeleri, veli katılım programları, portfolyo sunumları, bilgilendirici bültenler ile okul-aile işbirliği desteklenmektedir.

 

Çocukların sözel faaliyetlerine önem veren ve onlara hareket imkânı hazırlayan BİREY ANAOKULU; renk, sayı ve kavramları çocuğun düşüncesine uygun bir biçimde somuta indirgeyerek öğretme, parmak boya ve resim faaliyetleri, müzikal faaliyetler, zeka oyunları, yabancı dil eğitimi, mental aritmetik, jimnastik ve  bale eğitimi ile minik bireylere nitelikli bir okul yaşamı fırsatı sunmaktadır.

Neredeyiz

Mustafa Kemal Mah. 2139 Sokak No:8

Çankaya/ANKARA

Bizi Arayın

03122198281

Bize Yazın