3. Sınıf Tüm Dersler

Tüm Dersler adlı kitabımız; Türkçe, matematik ve hayat bilgisi, fen bilimleri ve İngilizce derslerinin kazanımlarını içeren özet konu anlatımları, etkinlikleri, konu sonu testleri, ara ve  genel değerlendirmeleriyle zengin bir başvuru kaynağıdır. TTKB'nin hazırladığı öğretim programlarına uygun şekilde hazırlanan kitabımızda; geleneksel ve alternatif tekniklerle hazırlanmış 1021 sorunun yanı sıra, 410 Türkçe, 520 matematik ve 322 hayat bilgisi test sorusu olmak üzere toplam 2273 soru bulunmaktadır. Ayrıca belirli gün ve haftalar ile ilgili metin ve şiirlere de yer verilmiştir. Kitabımız; 1. hamur kâğıt, 20 x 28 ebadında ve 544 sayfadır.

 

3. Sınıf Afacan Soru Bankası

Afacan Soru Bankası adlı kitabımız, alternatif tekniklerle hazırlanmış, kazanımlara uygun sorular içermektedir. Kitabımızda:

-Türkçe dersi 30 test, 4 ara değerlendirme, 5 genel deneme,

-Matematik dersinden 36 test, 6 ara değerlendirme, 5 genel değerlendirme,

-Hayat bilgisi dersinden 21 test, 5 genel değerlendirme,

-Fen bilimlerinden 15 test, 3 ara değerlendirme, 5 genel değerlendirme ve

-İngilizce dersinden 10 test , 4 ara değerlendirme ve 2 genel değerlendirme testlerine ait soruları içermektedir.

Kitabımız, 1. hamur kağıt, 20 x 28 ebadında olup 288 sayfadır.

3. Sınıf Fasikül Türkçe Dil Bilgisi

3. Sınıf Fasikül Dil Bilgisi, konu konu hazırlanmış fasiküllerde hatırlatmalara, örnekli konu anlatımlarına, çözümlü sorulara, uygulama sorularına, çoktan seçmeli ve açık uçlu sorulara, test ve ev ödevlerine yer verilmiştir.Konu anlatımlı fasiküllere ek olarak  1 ara değerlendirme, 1 genel değerlendirme, 1 yanıt anahtarı fasiküllü olarak hazırlanmıştır.

 

​​​​3. Sınıf Ben Korkmam Matematikten

Ben Korkmam Matematikten kitabımızında, uygulama sayfaları ve testler yer almaktadır. 21. fasikülde genel değerlendirme, 22. fasikülde ise uygulama ve testlerin yanıtları bulunmaktadır.

3. Sınıf Fasikül Fasikül Fen Bilimleri

Fasikülümüz MEB ders kitaplarının ünite ve konu sıralamasına göre hazırlanmıştır. 1-7. Fasikül konu anlatımı, etkinlik ve testler yer almaktadır. 8. Fasikülde ise yanıt anahtarı bulunmaktadır.

3. Sınıf Fasikül Hayat Bilgisi

MEB ders kitaplarına paralel olarak hazırlanmış 3. Sınıf Hayat Bilgisi Fasiküllerimizde;

1 - 11. Fasikül : Kısa konu anlatımları-Etkinlikler (Doğru yanlış, eşleştirme, boşluk doldurma, sıralama, açık uçlu sorular, cümle tamamlama, yorumlama vb.)-Değerlendirme sayfaları (Boşluk doldurma, eşleştirme, doğru yanlış ve konu testleri)

12. Fasikül : Tüm konuları içeren 5 genel değerlendirme

13. Fasikül : Yanıtı anahtarı bulunmaktadır.

3. Sınıf Türkçe-Matematik-Hayat Bilgisi Yaprak Test

Test ve ödev testlerimizde kazanımlara uygun bir çok etkinlik ve testler yer almaktadır.

3. Sınıf 9 Adet Poşet Deneme

İçinde MEB'in kazanımlarına uygun 9 tane deneme sınavı bulunmaktadır.

3. Sınıf Yarıyıl Tatili Kitabı

Fasiküllerimizi hem öğrenmeniz hem de eğlenmeniz amacıyla hazırladık. 7 fasikülden oluşan tatil kitabımızda eğlenceli ve eğitici öyküler, fıkralar, bilmeceler, bulmacalar, ilginç bilgiler, testler, İngilizce etkinlikler ve tekerlemeler bulunmaktadır. 

 

​​​​​3. Sınıf Yaz Eğlencem

"Yaz Eğlencem 3" kitabımızda 8 metin, 213 matematik, 120 Türkçe, 30 hayat bilgisi olmak üzere toplam 363 test sorusunun yanı sıra 50 eğlence sayfası bulunmaktadır. Bu kitapla, öğrencilerin yaz tatilinde eğlenerek öğrenmeleri amaçlanmıştır.25 matematik, 25 Türkçe ve 25 hayat bilgisinden oluşan değerlendirme sınavı da kitabımızın hediyesidir.Kitabımız 1. hamur kâğıt, 19 x 27 ebadında ve 160 sayfadır.

3. Sınıf Bulmacalarla Öğreniyorum

"Bulmacalarla Öğreniyorum 3"kitabımızda öğrencilerimizin Türkçe, matematik ve hayat bilgisi konularını eğlenerek tekrar edecekleri değişik bulmacalar bulunmaktadır.

Kitabımız; 14 x 20 ebadında ve 96 sayfadır.

Yayınlarımız

3. sınıf

Neredeyiz

Mustafa Kemal Mah. 2139 Sokak No:8

Çankaya/ANKARA

Bizi Arayın

03122198281

Bize Yazın